XXIII Sympozjum z cyklu „Przyszłość Cywilizacji Zachodu”

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbywa się dziś XXIII Sympozjum z cyklu „Przyszłość Cywilizacji Zachodu”. Tegoroczny kongres przebiega pod hasłemKryzys Zachodu – kryzys wartości”. Współorganizatorem wydarzenia jest Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W XXIII Sympozjum z cyklu „Przyszłość Cywilizacji Zachodu”, które odbywa się pod hasłem „Kryzys Zachodu – kryzys wartości”, biorą udział liczni eksperci z kraju i z zagranicy. Wśród nich jest m.in. prof. Piotr Jaroszyński, który wygłosił prelekcję „Kręte drogi nihilizmu.”

Prof. Piotr Jaroszyński, wykładowca KUL i AKSiM, podkreślił, że wszelkie ataki na chrześcijańskie wartości mają swoje źródło w nihilizmie.

– To nihilizm, który choć jest ukryty, to dla nas jest czytelny tylko wtedy, kiedy mamy szansę korzystać z dziedzictwa kultury i naszych doświadczeń, aby przestrzegać innych. Skomasowany, niezrozumiały na taką skalę atak na chrześcijaństwo ma swoje źródło właśnie w nihilizmie, dlatego trzeba go wyciągnąć z mroku i ukazać w świetle dziennym, aby każdy, kto jest zatroskany o naszą przyszłość, mógł go zobaczyć i się przed nim bronić – mówił prof. Piotr Jaroszyński.

Sympozjum odbywa się pod honorowym patronatem ministra edukacji i nauki, dr. hab. Przemysława Czarnka.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

 

RIRM

drukuj