Senat: Konferencja naukowa poświęcona stuleciu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

W Senacie odbywa się dziś konferencja naukowa poświęcona stuleciu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Wydarzenie wpisuje się w jubileusz uczelni. Jego celem jest przypomnienie historii KUL-u, będącego pierwszym uniwersytetem otwartym w wolnej Polsce i jednym z najważniejszych ośrodków myśli katolickiej.

Uczelnia znacząco wpłynęła na kształt nauki i kultury polskiej, zyskując uznanie w kraju i poza jego granicami.

Konferencję w południe otworzył marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Polityk zwracał uwagę na znaczenie katolickiego uniwersytetu dla Polaków.

– Uniwersytet ważny dla nas, Polaków; ważny, bo przetrwał trudne momenty naszej historii. Był taką oazą i takim miejscem wolności słowa, wolności obywatelskiej. To taki znak dla nas i takie wyzwanie na przyszłość. Uniwersytet, który nam wszystkim tym, którzy są ludźmi Kościoła, ale i chyba wszystkim Polakom, kojarzy się z wielką postacią Jana Pawła II – wieloletniego wykładowcy, wielkiego Papieża, wielkiego świętego i Polaka – powiedział marszałek Stanisław Karczewski.

Naukową konferencję odbywającą się w Senacie zorganizowały wspólnie senacka Komisja Nauki, Edukacji i Sportu oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Biorą w niej udział m.in. senator Kazimierz Wiatr, przewodniczący senackiej komisji nauki, rektor KUL-u ks. prof. Antoni Dębiński i wykładowcy uczelni.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl