fot. pixabay.com

Senat zajmuje się nowelizacją Prawa o ruchu drogowym

Senat zajmuje się w środę m.in. nowelizacją Prawa o ruchu drogowym. Nowe regulacje mają zaostrzyć kary dla sprawców wykroczeń drogowych.

Brawura, alkohol, brak wyobraźni, nadmierna prędkość – to dlatego na drogach każdego dnia dochodzi do wypadków. Są ranni i są ofiary śmiertelne. Biczem na piratów drogowych ma być zaostrzenie kar dla sprawców wykroczeń. Nowelizacja ustawy przeszła już przez Sejm. W środę zajmuje się nią Senat.

 

Regulacja zakłada m.in. podwyższenie maksymalnej wysokości grzywny z 5 do 30 tys. złotych. Wprowadzony ma zostać także mechanizm uzależniający usunięcie punktów karnych od uregulowania mandatu. Dodatkowo będą one kasowane nie po upływie roku, tak jak to było do tej pory, a po dwóch latach od dnia zapłaty grzywny.

Nowe przepisy uszczegóławiają również kwestię zatrzymania prawa jazdy kierowcom, którzy nie przestrzegają zasad korzystania z tachografów. Regulacja upoważnia również m.in. do uzyskania renty przez najbliższych ofiary wypadku od sprawcy umyślnego przestępstwa drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl