fot. twitter.com/PolskiSenat

W Senacie zasiądzie przedstawiciel Polonii?

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział złożenie projektu noweli, który da możliwość wyboru do wyższej izby Parlamentu reprezentanta Polonii. Propozycja ma zostać przedłożona na najbliższym posiedzeniu Senatu. Polityk poinformował o tym podczas Polonijnego Forum Ekonomicznego odbywającego się w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

W myśl projektu – jak mówił marszałek Stanisław Karczewski – w Senacie będzie 99 senatorów z Polski i jeden wybierany spośród przedstawicieli Polonii.

– Na pierwszym powakacyjnym posiedzeniu Senatu przedłożymy projekt ustawy zmieniający Kodeks wyborczy i dający jedno miejsce dla senatora z zagranicy – senatora polonijnego. Jest zgoda polityczna ze wszystkich stron, myślę, że również opozycja zagłosuje za przyjęciem projektu – wskazał polityk.

Stanisław Karczewski ma nadzieję, że propozycja zostanie bardzo szybko przeprowadzona przez Parlament. Według niego senatorowie mogliby zająć się projektem najpóźniej na drugim posiedzeniu po przerwie wakacyjnej.

PAP/RIRM

drukuj