Fot. PAP/L. Szymański

Opozycja blisko porozumienia ws. wspólnych list do Senatu

Koalicja Obywatelska i Lewica coraz bliżej porozumienia w sprawie wspólnych list do Senatu. Wczoraj w tej sprawie odbyło się kolejne spotkanie.

Za Koalicją Obywatelską i Lewicą kolejna tura negocjacji w sprawie „paktu senackiego”. Podczas wczorajszego spotkania udało się uzgodnić wszystkie zasadnicze kwestie dotyczące kandydatów i okręgów. Pozostały już tylko drobne szczegóły – zapewnia poseł PO Robert Tyszkiewicz. Także sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski liczy na pozytywne zakończenie całego procesu. Porozumienie ma być gotowe w poniedziałek.

W sprawie Senatu Koalicja Obywatelska rozmawiała już także z Samorządowcami i PSL- em. Wspólna lista ma pozwolić opozycji wprowadzić do Senatu większą liczbę swoich przedstawicieli. W okręgach jednomandatowych rywalizacja kandydatów Koalicji Obywatelskiej i Lewicy działałaby na korzyść Prawa i Sprawiedliwości. Opozycja rywalizuje bowiem o bardzo podobny elektorat.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl