Senat: konferencja z okazji Dnia Seniora

Z okazji przypadającego dziś Ogólnopolskiego Dnia Seniora w Senacie odbywa się konferencja „Aktywne, zdrowe starzenie”. Biorą w nim udział m.in. marszałek wyższej izby parlamentu Stanisław Karczewski, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i minister sportu Witold Bańka.

Spotykamy się, żeby porozmawiać na temat seniorów i pokazać, że także w tym wieku można być aktywnym – powiedział marszałek Stanisław Karczewski, który zainaugurował konferencję.

– Dziś 14 listopada obchodzimy „Dzień seniora”. Postanowiliśmy w tym dniu spotkać się z seniorami i porozmawiać o seniorach, pokazać aktywnych seniorów, aktywne osoby w starszym wieku. I chcemy w tym wieku senioralnym nasze społeczeństwo bardziej uaktywnić. Chcemy, żeby były dobre warunki ku temu, żeby władze nasze zwracały większą uwagę na problemy starszych osób – mówił marszałek.

Minister Rodziny Elżbieta Rafalska powiedziała, że do 2050 roku ogólna liczba ludności Polski zmniejszy się o ponad 4,5 mln; przybędzie osób w wieku, co najmniej 60 lat.

W związku z Ogólnopolskim Dniem Seniora w całym kraju dla osób starszych organizowane są m.in. darmowe badania, występy artystyczne oraz wykłady prowadzone przez specjalistów. W większości krajów Dzień seniora obchodzony jest 1. października.

RIRM

drukuj