fot. PAP/Radek Pietruszka

Senat zajmie się powołaniem i zaprzysiężeniem nowych członków RPP

Senat na rozpoczynającym się dziś dwudniowym posiedzeniu zajmie się powołaniem i zaprzysiężeniem nowych członków Rady Polityki Pieniężnej. Wczoraj senacka komisja budżetu i finansów pozytywnie zaopiniowała wszystkie zgłoszone kandydatury.

24 stycznia 2016 roku wygasają kadencje trzech wybranych przez Senat w 2010 r. członków RPP. Prawo i Sprawiedliwość zaproponował ich następców: członka zarządu Narodowego Banku Polskiego – Eugeniusza Gatnara, byłego ministra i prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego oraz dr Marka Chrzanowskiego z SGH. To kompetentne osoby – mówi Senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski.

Od wielu lat uczestniczą w debacie publicznej i maja jasno sprecyzowane poglądy na temat naszej gospodarki i są to osoby, które dość sceptycznie podchodziły do reform, które były przeprowadzone w Polsce na początku lat dziewięćdziesiątych i w tej chwili potrzebna jest ekipa, która będzie się zajmowała polityką pieniężną, która będzie przede wszystkim stymulowała rozwój i odbudowę polskiej gospodarki – tłumaczył senator Jan Maria Jackowski.

Kandydatem senatorów Platformy Obywatelskiej do RPP jest Marek A. Dąbrowski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Uzupełnienie składu Rady Polityki Pieniężnej to zadanie nie tylko dla Senatu. W styczniu wygasają kadencje dwóch, obecnych członków Rady, wybieranych przez Sejm. Kadencja trzeciego członka Rady wygasa natomiast w lutym.

                                                                                                              RIRM

drukuj