Senat rozważa powstanie nowej siedziby

Nowa siedziba Senatu miałaby powstać przy ulicy Wiejskiej. O sprawie napisała „Rzeczpospolita”. O tym, że izba wyższa szuka nowego gmachu, mówił wcześniej dla jednego z portali marszałek senatu Stanisław Karczewski.

Informację o planach przeniesienia siedziby senatu potwierdziła wicemarszałek Senatu Maria Koc.

– Pan marszałek Stanisław Karczewski wspominał o takim rozwiązaniu. Wspominał o tym, że dobrze by było żebyśmy mieli nową siedzibę. Jest trochę mało miejsca, bo Senat jest aktywny. Wiemy również, że Sejm ma wiele aktywności i w jednym wspólnym budynku robi się ciasno. Jest to jeden z pomysłów – zdradziła wicemarszałek Senatu Maria Koc.

Jako nową siedzibę dla senatu Rzeczpospolita wskazała zaplecze ogrodnicze przy ul. Wiejskiej, czy miejsce niedaleko parkingu senackiego, wykorzystywane obecnie przez wydział transportowy Kancelarii Sejmu.

Zdaniem dziennika w grę wchodzą też: osiedle Jazdów, Zamek Ujazdowski czy Park Agrykola. Jednak najbardziej prawdopodobnym wariantem jest wybudowanie nowego gmachu przy ulicy Wiejskiej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl