Ukraińska umowa zbożowa została przedłużona o kolejne 120 dni

O kolejne 120 dni zostało przedłużone porozumienie umożliwiające Ukrainie bezpieczny eksport produktów rolnych przez Morze Czarne. Decyzja w tej sprawie zapadła w Stambule. Poinformował o niej minister infrastruktury Ukrainy, Ołeksandr Kubrakow. Umowa miała wygasnąć 19 listopada.

Zadowolenie z przedłużenia umowy zbożowej wyraził szef Rady Europejskiej, Charles Michel. Polityk ocenił, że to dobra wiadomość dla świata. W ramach inicjatywy z Ukrainy wyeksportowano 10 milionów ton zboża.

Szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, gratulując porozumienia, podkreśliła na Twitterze, że razem z unijnymi korytarzami solidarnościowymi, inicjatywa zbożowa ONZ pomaga uniknąć globalnych niedoborów żywności i obniżyć ceny żywności pomimo wojny prowadzonej przez Rosję.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl