fot. PAP/EPA

Ukraiński wywiad: w Hostomlu zabito ponad 50 rosyjskich żołnierzy w ciągu ostatnich 2 dni

Ponad 50 rosyjskich żołnierzy zabito w Hostomlu pod Kijowem w ciągu ostatnich 2 dni – poinformował ukraiński wywiad na Facebooku. Dodano, że Hostomel jest pod kontrolą wojsk ukraińskich.

Wywiad podał, że zabici żołnierze rosyjscy służyli w 31. gwardyjskiej brygadzie desantowo-szturmowej z Uljanowska, przy czym nie mieli ze sobą żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość, a tylko zaświadczenia o szczepieniu.

Według tych informacji żołnierzom ukraińskim z sił specjalnych udało się zdobyć liczne trofea, takie jak broń, sprzęt wojskowy oraz dokumenty sztabowe i osobiste.

„Miasto Hostomel znajduje się pod kontrolą wojsk ukraińskich” – zaznaczył wywiad, podkreślając, że Hostomel jest miastem strategicznym, o które toczą się walki od samego początku rosyjskiej agresji, a wojskom rosyjskim zależy na zdobyciu tamtejszego lotniska.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl