fot. pl.freepik.com

ZUS zachęca do korzystania z aplikacji mobilnej

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęły pierwsze wnioski o świadczenia „Rodzina 500 plus” i „Dobry start” złożone za pomocą aplikacji mobilnej ZUS. Nowe narzędzie, które jest dostępne od poniedziałku, ma umożliwić szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia.

Prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska, wskazała, że aplikacja mobilna wpisuje się w proces unowocześnienia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zauważyła, iż aplikację zaczynają już wykorzystywać Polacy.

– Od momentu uruchomienia aplikacji złożono już prawie 170 wniosków na blisko 250 dzieci. Naszą aplikację pobrało niespełna osiem tysięcy osób. Trzeba dodać, że jeśli chcemy skorzystać z aplikacji, musimy założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych – mówiła prof. Gertruda Uścińska.

Obecnie aplikacja mobilna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przeznaczona jest dla osób, które mogą skorzystać ze świadczeń w ramach programu „Rodzina 500 plus” oraz „Dobry Start”.

W dalszej perspektywie narzędzie zostanie rozszerzone o kolejne świadczenia, w tym m.in. o wnioski z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego i dofinansowanie do żłobków.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl