fot. PAP/Tytus Żmijewski

ZUS: Ponad 116 tys. klientów skorzystało z e-wizyt w ciągu roku

Ponad 116 tysięcy klientów skorzystało z e-wizyt w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w ciągu roku. Najwięcej pytań dotyczy spraw związanych z emeryturami oraz rentami krajowymi – przekazał ZUS. E-wizyta jest też dostępna dla osób niesłyszących i niedowidzących.

ZUS wprowadził takie rozwiązanie w październiku 2020 roku. Zakład przekazał, że w ciągu roku z wideorozmowy z ekspertem ZUS skorzystało ponad 116 tys. klientów i liczba ta cały czas rośnie.

,,Codziennie e-wizytę rezerwuje średnio kilkaset osób w całym kraju. To usługa o najwyższej jakości i wysokim standardzie w naszej działalności. Najwięcej osób korzysta z e-wizyty w Gdańsku, Warszawie oraz Poznaniu” wskazała prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

Dodała, że najwięcej pytań dotyczyło spraw związanych z emeryturami oraz rentami krajowymi, firm oraz pracowników, a także zasiłków. System e-wizyt oferuje możliwość umówienia się na spotkanie w kilku obszarach tematycznych. Można porozmawiać z ekspertami o sprawach związanych m.in. z emeryturami i rentami, prowadzeniem firmy, wypłatą zasiłków, a także uzyskać informacje o zasadach korzystania z tak zwanej tarczy antykryzysowej.

Na takim spotkaniu istnieje również możliwość potwierdzenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. E-wizytę można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej. Aby można było odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem. W przypadku świadczeń międzynarodowych należy wybrać temat wideorozmowy „Emerytury i renty międzynarodowe”.

W lutym 2021 roku ZUS uruchomił e-wizyty w języku migowym PJM. Dotyczą one kwestii zasiłków, emerytur oraz rent. E-wizytę mogą zarezerwować również osoby niewidzące i niedowidzące. Na stronie e-wizyt zastosowano kolory i kontrasty zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0. E-wizyty odbywają się od poniedziałku do piątku, między 9.00 a 14.00. Szczegółowe informacje na temat e-wizyt znajdują się na stronie.

Za wdrożenie e-wizyt, ZUS otrzymał wyróżnienie European Quality Certificate 2020.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl