fot. PAP/Adam Warżawa

ZUS: Uwaga na oszustów oferujących sprzedaż bonu turystycznego w internecie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami oferującymi sprzedaż bonu turystycznego w internecie. Polski Bon Turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani na inne środki płatnicze, a skorzystać z niego mogą tylko osoby do tego uprawnione.

Zakład przypomina, że każdy uprawniony dokonuje samodzielnej aktywacji świadczenia za pomocą Platformy ZUS. Po aktywacji na podany adres email trafia kod, za pomocą którego można dokonywać płatności. Transakcje są autoryzowane SMS-em.

Rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego Krystyna Michałek apeluje, aby nie korzystać z ofert oszustów.

„W internecie pojawiają się oferty oszustów, którzy próbują sprzedać bon turystyczny. Pojawiły się także oferty płatnych usług dotyczących pomocy przy założeniu PUE ZUS i aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego. Prosimy o rozwagę przy podejmowaniu decyzji o skorzystaniu z takich usług. Przypominamy też,  że nie należy osobom trzecim udostępniać swojego loginu i hasła do platformy usług elektronicznych ZUS. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy przy aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego, powinien kontaktować się z całodobową infolinią pod numerem telefonu: 22 11 22 111 lub drogą mailową: [email protected]” – informuje Krystyna Michałek.

Bon turystyczny przysługuje na każde dziecko, na które przyznano dodatek lub świadczenie wychowawcze „Rodzina 500 plus”.

Można nim płacić za usługi hotelarskie lub turystyczne realizowane na rzecz dziecka na terenie Polski. Świadczenie jest ważne do marca 2022 roku.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl