fot. PAP/Tomasz Gzell

Prezydent A. Duda uczestniczył w posiedzeniu Rady Krajowej NSZZ ,,Solidarność” Rolników Indywidualnych

Prezydent Andrzej Duda wziął dziś udział w posiedzeniu Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych ,,Solidarność” w siedzibie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Władze rolniczej ,,Solidarności” poparły Andrzeja Dudę w ostatnich wyborach prezydenckich. Prezydent na posiedzeniu Rady Krajowej dziękował rolnikom za udzielone mu poparcie.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1290574580906508288

W swoim wystąpieniu zwracał uwagę, że w ogromnym stopniu to głosy oddane przez rolników na polskiej wsi przesądziły o jego zwycięstwie w wyborach prezydenckich.

Prezydent powiedział, że to dla niego sygnał, który odczytuje jako akceptację dla jego dotychczasowej działalności. Andrzej Duda wskazywał, że w czasie jego pierwszej kadencji sprawy rolników ,,znalazły się w zainteresowaniu państwa”. Mówił, że chce, by dalej tak było.

– Polskie rolnictwo, polska wieś wymaga wszechstronnej opieki ze strony państwa. Ta opieka, choć zawsze będą problemy, jest teraz znacznie bardziej wszechstronna niż była do 2015 roku. Chciałbym dalej taką politykę realizować. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuje za poparcie i zaufanie. Jest to dla mnie wielki zaszczyt, że Państwo ponownie wybraliście mnie na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ale przede wszystkim jest to dla mnie wielkie zobowiązanie – akcentował prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda podkreślił, że to wielkie zobowiązanie do dalszej pracy i starania się o to, by szeroko pojęte sprawy Rzeczpospolitej, przede wszystkim jej równy rozwój we wszystkich rejonach, toczył się w sposób zintensyfikowany.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj