XXI całonocne czuwanie za Ojczyznę

Na Jasnej Górze trwa całonocne XXI czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Walka o Polskie Dusze Trwa! Módl się za Ojczyznę!”. Czuwanie rozpoczęło się po Apelu Jasnogórskim  modlitwą różańcową w Bazylice Jasnogórskiej.

Następnie red. Czesław Ryszka wygłosił konferencję poświęconą postaci ks. kard. Augusta Hlonda: „Przeszłość i przyszłość, rola dziejowa Polski w wizji

Sługi Bożego Augusta kard. Hlonda”. O północy sprawowana będzie Eucharystia.  Inicjatorem comiesięcznego czuwania jest Krucjata Różańcowa.

Jak mówi ks. Julian Brzezicki módlmy się za Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

– Intencja by rozpocząć krucjatę różańcową powstała na pierwszym oficjalnym spotkaniu grupy ludzi świeckich. Dołączyli do nich duchowni. To efekt troski prymasa Wyszyńskiego, który wzywał, by modlić się o Polskę biedną, by polecać ją Bogu, Krzyżowi, Ewangelii. W ślubach Jasnogórskich zawarte są wszystkie najważniejsze sprawy w odniesieniu do Dekalogu i ochrony życia. Zawiera się w tym wzajemny szacunek do siebie, troska o prawdę, troska o rodziny. Trzeba ciągle wracać do Ślubów Jasnogórskich.  Każdemu powinno leżeć na sercu to, żeby z tą intencją podjąć modlitwy – powiedział ks. Julian Brzezicki.

Modlitwa różańcowa, to broń przed złem i ogromna siła w błaganiu o łaski potrzebne każdemu człowiekowi – dodaje ks. Brzezicki.

– Matka Boża ciągle wzywa do modlitwy różańcowej. Papież bł. Jan Paweł II, niedługo święty, każdemu wręczał różaniec. Tym bardziej nie ma więc wątpliwości, że trzeba brać do ręki różaniec i modlić się za Ojczyznę. Wystarczy jedna dziesiątka różańca codziennie (…). Modlimy się o cud odnowy moralnej i zwycięstwa dobra prawdy i sprawiedliwości – dodał ks. Julian Brzezicki.

Jutro na Jasnej Górze odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica z brązu, poświęcona pamięci prymasa Polski, ks. kard. Augusta Hlonda.

RIRM

drukuj