XVI Międzynarodowe Sympozjum Metafizyczne

Dziś na KUL odbędzie się XVI Międzynarodowe Sympozjum Metafizyczne pt. „Spór o naturę ludzką”. Spotkanie organizuje Katedra Metafizyki KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu.

Podczas sympozjum będą omawiane negacje ludzkiej natury zarówno w kontekście filozoficznym, biologicznym, przyrodniczym czy też medycznym. W dyskusji wezmą udział wybitni filozofowie z polskich i zagranicznych ośrodków naukowych. Wśród prelegentów są, m.in. prof. Piotr Jaroszyński oraz  prof. Henryk Kiereś, wykładowcy WSKSiM w Toruniu.Będzie można również wysłuchać wykładu ks. prof. Dariusza Oko, który wygłosi referat nt. „Natura ludzka a ideologia gender.”

Dziś jak nigdy wcześniej spotykamy się z atakiem i negacją ludzkiej natury – mówi ks. prof. Andrzej Maryniarczyk, kierownik katedry metafizyki.

– Obserwujemy atak na ludzką naturę, negację tej ludzkiej natury. Dokonują tego nie tylko nauki filozoficzne, ale też nauki biologiczne, przyrodnicze i medyczne. Stąd też pojawia się bardzo niebezpieczna ideologia gender, bo u podstaw wszystkiego leży właśnie negacja natury. Na tym międzynarodowym sympozjum chcemy przede wszystkim przypomnieć, czym jest natura i w jaki sposób ta natura się przejawia. Chcemy też pokazać, do jakich niebezpieczeństw prowadzi zanegowanie natury ludzkiej –powiedział ks. prof. Andrzej Maryniarczyk.

Uczestnicy będą mogli wysłuchać referatów gości z Włoch, Niemiec oraz z różnych ośrodków w Polsce. Prelegenci będą podejmować tematy ważne i aktualne – dodaje ks. profesor.

– Udział w konferencji zapowiedzieli wybitni specjaliści z zagranicy,a także z różnych ośrodków w Polsce. Będą się pochylali nad problemem, pokazując pewne związki natury z kulturą, natury z biologią. Poruszą bardzo ważne zagadnienia związane z problematyką ludzkiego ciała, problematyką płciowości, problematyką inżynierii genetycznej. Trzeba bowiem przypomnieć czym jest natura i że człowiek powinien rozpoznawać swoją naturę oraz naturę rzeczy, by odpowiednio dobierać do tego działania –zaznaczył ks. prof. Andrzej Maryniarczyk.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl