Poseł Sobecka: „polska administracja powinna być przyjazna obywatelom”

Poseł Anna Sobecka żąda wyjaśnień dotyczących przebiegu wtorkowej rozprawy administracyjnej w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. W piśmie do prezes UKE – Magdaleny Gaj, członek sejmowej komisji wskazuje na szereg działań, dyskryminujących przedstawicieli TV Trwam.

Posłanka pyta o powody nieprzyznania Fundacji Lux Veritatis statusu strony postępowania  i niewpuszczenia na rozprawę członka zarządu Fundacji o. Jana Króla. Posłanka wskazuje również na nierówne traktowanie przedstawicieli mediów. Przypomina, że wejścia odmówiono dziennikarzom TV Trwam; natomiast na uczestnictwo w rozprawie zezwolono dziennikarzom Telewizji Publicznej.

Jestem zbulwersowana zachowaniem prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej względem Fundacji Lux Veritatis. Na wszystkie pytania(które zadałam w piśmie) oczekuję odpowiedzi, i to jak najszybciej. Na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod zakładką „Moje Prawa” widnieją następujące słowa: (…) polska administracja powinna być przyjazna obywatelom, którzy płacą podatki na jej utrzymanie i mają prawo oczekiwania rzetelnego, terminowego i uprzejmego załatwiania ich spraw.”zacytowała poseł Anna Sobecka.

Nijak ma się ta zasada do zachowania UKE względem przedstawicieli Fundacji Lux Veritatis – zaznacza poseł Anna Sobecka. Wygląda na to, że postępowanie Pani (Magdaleny Gaj) i kierowanego przez Panią Urzędu wpisuje się w dyskryminacyjną kampanię wobec katolickich mediów. Najwyższy czas to zmienić – czytamy w piśmie do prezes UKE.

 – Układ rządzący chce za pomocą Urzędu Komunikacji Elektronicznej skasować TV Trwam, a na to nie ma naszej zgody!podnosiła poseł Anna Sobecka.

Pomimo wniesionej opłaty w wysokości blisko 1 miliona 300 tysięcy zł, TV Trwam nie może nadawać w formacie cyfrowym, ponieważ częstotliwości przeznaczone dla telewizji, w dalszym ciągu są w dyspozycji nadawcy publicznego.

Wtorkowa rozprawa administracyjna nie rozstrzygnęła sprawy, a TVP nie spieszy się z opuszczeniem multipleksu.

Cały czas można wysyłać skargę obywatelską do Ministra Administracji i Cyfryzacji na bezczynność prezes UKE.

Pismo poseł Anny Sobeckiej do prezes UKE [Czytaj]

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl