fot. Fundacja im. Kazimierza Wielkiego

XIII Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie

Pierwszy marca jest Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia w całej Polsce upamiętniamy żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, którzy nie złożyli broni i po zakończeniu II wojny światowej kontynuowali walkę o niepodległość Polski, żebyśmy mogli dzisiaj żyć w wolnym i demokratycznym kraju. Obchody tego szczególnego dnia zaplanowano również w Lublinie.

Społeczny Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie zaprasza na XIII Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który po raz kolejny przejdzie ulicami Lublina. Wydarzenie odbędzie się 1 marca (piątek) 2024 roku. O godzinie 18.00 na Placu Litewskim odbędzie się pokaz laserów.

Za pomocą świetlno-muzycznego widowiska upamiętnimy sylwetki kilkunastu żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego z Lubelszczyzny – wskazują organizatorzy.

Następnie Marsz przejdzie ulicami Krakowskie Przedmieście i Grodzka na Plac Zamkowy, gdzie odbędzie się uroczysty Apel Pamięci oraz złożenie kwiatów i zniczy pod Pomnikiem Zaporczyków.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl