XII Motocyklowy Rajd Katyński

Z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie o godzinie 9.00 wystartuje XII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Już po raz dwunasty motocykliści pojadą na Kresy Rzeczypospolitej, aby złożyć hołd polskim bohaterom, którzy zginęli na Wschodzie, ale nie tylko. Motocykliści spotkają się również z Polakami mieszkającymi na Kresach. Najbardziej potrzebującym zostaną przekazane dary m.in. pomoce szkole, książki i zabawki.

Idea Rajdu wiąże się z wartościami patriotycznymi – powiedziała Anna Ostrowska, członek Zarządu Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

„Główną ideą Rajdu jest kultywowanie pamięci o polskich bohaterach, którzy zginęli na Kresach. Odwiedzamy groby, cmentarze. Spotykamy się z tymi, którzy pamiętają jeszcze te tragiczne wydarzenia. Staramy się pokazać tym Polakom mieszkającym na Kresach, że Polska o nich pamięta, że my o nich pamiętamy”– powiedziała Anna Ostrowska.

Tegoroczne spotkanie połączone zostanie ze Zlotem Motocyklowym na Litwie i Ukrainie.

„Na Litwie odbędzie się też Zlot Motocyklowy w Ponarach. Chcemy upamiętnić miejsce, które jest tematem tabu w relacjach polsko-litewskich. O tym trzeba mówić. Tam zginęło ponad 25 tys. Polaków. Zależy nam na tym, żeby o tym miejscu było jak najwięcej informacji”– dodała Ostrowska.

XII Rajd Katyński jest dłuższy, potrwa 3 tygodnie, właśnie dlatego by był czas na spotkania z tym pięknym, odchodzącym już pokoleniem Kresowych Polaków – czytamy w komunikacie motocyklistów.

Rajd zakończy się 22 września. Tuż po uroczystości zakończenia Rajdu, odbędzie się konferencja prasowa, na której motocykliści podzielą się wrażeniami z wyprawy.

Wypowiedź Anny Ostrowskiej

Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl