B. Szydło: Ofiary katastrofy smoleńskiej miały różne życiorysy i poglądy, pomyślmy o nich w zadumie

Ofiary katastrofy smoleńskiej miały różne życiorysy i poglądy pomyślmy o nich w zadumie – napisała dziś na Twitterze wicepremier Beata Szydło.

„10 kwietnia 2010 roku, pod Smoleńskiem zginęło 96 osób. Mieli różne życiorysy, zawody i poglądy. Wszyscy towarzyszyli Prezydentowi RP prof. Lechowi Kaczyńskiemu w drodze do Katynia. Pomyślmy o nich w zadumie. Cześć ich pamięci!” – napisała Beata Szydło na Twiterze.

O pamięć o ofiarach katastrofy zaapelował też marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

„8 lat temu tragiczne wydarzenia zmieniły los naszej Ojczyzny i rodzin 96 ofiar, których ta niewyobrażalna tragedia rozłączyła na zawsze. Dziś wracamy myślami do każdej z nich. Nigdy nie zapomnimy o ich oddaniu i służbie na rzecz naszego kraju. #SmoleńskPamiętamy” – napisał na Twiterze Stanisław Karczewski.

Dziś, 10 kwietnia, w ósmą rocznicę katastrofy lotniczej w Smoleńsku, odbywają się uroczystości upamiętniające ofiary tego wypadku. W wydarzeniach biorą udział rodziny ofiar oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku w katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

PAP/RIRM

drukuj