Marsz Pamięci w rocznicę niemieckiej agresji

1 września, rocznica niemieckiej napaści na Polskę. O godz. 17.00 ulicami Warszawy po raz kolejny przejdzie Marsz Pamięci.

 

W dniu 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej organizacje społeczne urządzają w Warszawie manifestację – Marsz Pamięci, poświęcony wszystkim, którzy zginęli na frontach II wojny światowej. Zarówno tym pomordowanym w obozach koncentracyjnych, łagrach i gettach, a także wszystkim, którzy stawili czoła bezwzględnej rzeczywistości okupacyjnej.

 

Manifestacja została zaplanowana jako przemarsz Traktem Królewskim w Warszawie ze stacjami w których zostanie przypomniane to, co może być zapomniane – mówi Andrzej Melak, członek Komitetu Katyńskiego.

 

Kolejny raz organizujemy w Warszawie Marsz Pamięci, który ma na celu upamiętnienie tego strasznego ciosu jaki spotkał Polskę w 1939 roku. Czyli napadu Niemiec hitlerowskich na Polskę, a później Związku Radzieckiego na naszą ojczyznę. Te wielkie zmagania polskiego narodu o utrzymanie wolności i niepodległości okupione wieloma ofiarami, które Polacy ponieśli w wyniku tych walk. Te wielkie straty materialne, które są odczuwane do dzisiaj. To wszystko chcemy upamiętnić – powiedział Andrzej Melak.

 

Obecnie jesteśmy świadkami okradania naszych dzieci ze wspólnej pamięci. Okradając edukację historyczną zarówno z treści jak i z wymiaru godzin, dlatego też ten marsz organizowany przez kombatantów jest tak istotny- zwraca uwagę Andrzej Melak.

 

To będzie taka żywa lekcja historii, którą będziemy wygłaszać na ulicach Warszawy. Rozpoczniemy ją o godzinie 17.00 w historycznym miejscu Warszawy – w Katedrze św. Jana. Tam będzie odprawiana modlitwa przy pomniku Prymasa Tysiąclecia. Będziemy się modlić za wszystkie ofiary. Tych, którzy oddali życie w wyniku walk o wolną ojczyznę – dodał Andrzej Melak.

 

Wypowiedź Andrzeja Melaka

Pobierz Pobierz

 

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl