X pielgrzymka muzyków kościelnych na Jasną Górę pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”

Już po raz dziesiąty do stóp Pani Jasnogórskiej przybędą dziś muzycy kościelni z całego kraju. Hasłem tegorocznej jubileuszowej pielgrzymki są słowa: „W mocy Bożego Ducha”.

Św. Cecylia to patronka muzyki kościelnej. To ona czuwa także nad wszystkimi organistami, którzy na co dzień posługują w swoich parafiach.

– Głównie na organistach spoczywa obowiązek troski o odpowiedni poziom muzyki, która – jak podkreśla Sobór Watykański II – nie jest oprawą czy dodatkiem do liturgii, a jej integralną częścią. I w której to liturgii nie ma miejsca na jakiekolwiek utwory świeckie, rozrywkowe, które chociażby były najpiękniejsze, ale nie posiadając wszystkich przymiotów muzyki sakralnej, nie oddadzą czci Bogu – podkreślił Kamil Frąś, organista w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Jak dodał, ważne jest, aby oprócz warsztatu muzycznego, czyli wykształcenia, umiejętności gry, śpiewu, doboru pieśni, zadbać także o sferę duchową. Okazją do tego są chociażby diecezjalne dni skupienia czy rekolekcje dla organistów, ale także coroczne spotkania u stóp Pani Jasnogórskiej.

– Można zarówno porozmawiać, spotkać się z innymi organistami, wymienić doświadczenia, ale też skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, wykorzystać czas na prywatną adorację, modlitwę przed obrazem Matki Bożej, uczestnictwo w nabożeństwach, konferencjach czy koncertach, czy też rozmowę z duszpasterzami – wskazał Kamil Frąś.  

I dopiero te wszystkie elementy połączone w całość sprawiają, że praca organisty to nie tylko zawód, ale też powołanie oraz posługa dla ludzi na większą chwałę Boga. Stąd niezwykle ważna jest modlitwa w intencji wszystkich muzyków kościelnych, aby jeszcze lepiej służyli Bogu, a wiernych poprzez swój śpiew i muzykę przybliżali do Niego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl