fot. pixabay.com

Wzrost minimalnego wynagrodzenia

Rząd planuje wzrost minimalnego wynagrodzenia do 19 zł i 60 gr za godzinę. Takie zmiany miałyby wejść w życie od 1 stycznia 2022 roku.

3000 złotych – tyle od przyszłego roku będzie wynosić minimalne wynagrodzenie przy stawce godzinowej 19,60 zł. Projekt rozporządzenia w tej sprawie ukazał się dziś na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

W ocenie skutków regulacji wskazano, że podwyżka płacy minimalnej pozytywnie wpłynie na sytuację finansową gospodarstw domowych. Jednak będzie to dodatkowy koszt dla przedsiębiorstw. Dla małych i średnich firm to koszt rzędu ponad 5 mld zł, dla dużych – blisko 8 mld złotych.

Negatywnym skutkiem może być trudność w znalezieniu zatrudnienia dla tych, którzy do tej pory nie pracowali Z kolei osoby pracujące mogą mieć problemy z utrzymaniem pracy. Tak wynika z oceny skutków regulacji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl