Wzrasta liczba uchodźców we Włoszech

Europa wciąż nie wyciąga wniosków z masowego napływu uchodźców. Premier Włoch Matteo Renzi zapowiada, że jego kraj nadal będzie przyjmował przybyszów. Od początku roku do Włoch przybyło ponad 100 tys. nielegalnych migrantów. To niemal tyle samo osób, co w zeszłym roku w tym samym okresie.

W tym roku przybyło 100 244 imigrantów, czyli o 65 osób więcej niż przed rokiem. Włoski resort Spraw Wewnętrznych podaje, że teraz w ośrodkach przebywa 143 tys. osób. Ich liczba w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła o 40 tys. Zaledwie 13 tys. osób z łącznej liczby ubiega się o azyl i status uchodźcy. Obecnie największą ilość nielegalnych imigrantów przyjęła Lombardia oraz Sycylia.

Wśród osób przybywających do Włoch dominują Nigeryjczycy. Stanowią aż 20 proc. wszystkich imigrantów. Włoski premier Matteo Renzi podkreśla, że Włochy będą dalej ratować przybyszów. Przypomina jednak, że jego kraj nie może wszystkich przyjąć. Taka decyzja budzi jednak zdziwienie w obliczu fiaska „polityki otwartych drzwi”, która doprowadziła w ostatnim czasie do wielu tragedii w Europie.

– Niestety, zachodni politycy za bardzo nie chcą się do tego przyznać, co widzimy po informacjach podawanych w mediach niemieckich, a ostatnio również w BBC – ukrywanie prawdziwej tożsamości sprawców, usiłowanie rozmywania tła, na jakim te przestępstwa zostały popełnione, czyli takie zwracanie uwagi, że to są ludzie szaleni itp., podczas gdy łączy ich jedna część wspólna – są to migranci z krajów muzułmańskich. Zazwyczaj stanowią je osoby, które są pierwszym pokoleniem emigrantów, już nawet nie drugim, chociaż takie osoby też się zdarzały – wskazuje dr hab. Aleksander Głogowski, politolog.

Decyzja włoskich władz budzi także zdziwienia w obliczu wzrostu zagrożenia terrorystycznego we Włoszech. Włosi już wzmocnili środki bezpieczeństwa.

Rzymska policja rozszerzyła i wzmocniła kordon bezpieczeństwa wokół Watykanu, a także zwiększyła ochronę wielu kościołów i zabytków w Wiecznym Mieście. Za nadzwyczajną strefę bezpieczeństwa uznano dodatkowo teren wokół Muzeów Watykańskich, gdzie na wejście do galerii oczekują tłumy turystów. Obszar najwyższych środków bezpieczeństwa ustanowiono wokół Koloseum.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl