PAP/EPA

Włochy: liczba osób ewakuowanych z powodu powodzi przekroczyła 36 tysięcy

Do ponad 36 tysięcy wzrosła liczba osób ewakuowanych z powodu powodzi we włoskim regionie Emilia-Romania – podały w sobotę tamtejsze władze. Straty stwierdzono w prawie stu miejscowościach i są szacowane na miliardy euro. Zginęło 14 osób.

Najwięcej osób – około 27 tysięcy – musiało opuścić swoje domy w rejonie Rawenny, ponad 8 tysięcy w prowincji Forli-Cesena, a 4 tysiące w okolicach Bolonii.

Liczba gmin dotkniętych przez powódź zbliża się do stu.

„Całe terytorium wygląda jak zbombardowane. To szokujące” – powiedziała Irene Priolo, przedstawicielka władz regionu.

Zanotowano 305 lawin błotnych i osuwisk ziemi, zamkniętych jest ponad 500 dróg.

W rejonie miejscowości Lugo koło Rawenny spadł śmigłowiec, który brał udział w operacji kontroli sieci energetycznej. Cztery osoby zostały ranne, w tym dwie ciężko.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl