fot. twitter.com/JasnaGoraNews

Wzmożony napływ pielgrzymów na Jasną Górę

Dwie diecezjalne, dwie paulińskie, Pomocników Matki Kościoła i kilkadziesiąt małych grup – tak dziś wygląda pielgrzymkowy dzień na Jasnej Górze. W wigilię święta Matki Bożej Częstochowskiej przybywają uczestnicy pieszych i rowerowych pielgrzymek. I chociaż docierają tylko przedstawiciele tradycyjnych kompanii, to jednak duchową drogę przemierzają dziesiątki tysięcy osób.

Wszystkim towarzyszy dziękczynienie za obecność Chrystusa w Eucharystii, modlitwa za Kościół i Ojczyznę. Pomocnicy Matki Kościoła, ruch, którego inicjatorem jest ks. kard. Stefan Wyszyński, szczególnie prosili o jego beatyfikację, rozważając treść Jasnogórskich Ślubów Narodu.

„Śluby Jasnogórskie, które zostawił Polakom jako droga odnowienia moralnego i duchowego narodu w trudnych czasach i wygląda na to, że te czasy wcale nie są łatwiejsze niż za czasów ciężkiego życia ks. Prymasa. One są cały czas aktualne na pewno obrona życia nienarodzonych, nasze wady narodowe, również nierozerwalność ta małżeństwa, każdy ten ślub jest tak aktualny i ważny” – mówili.

Pielgrzymka tarnowska i w tym roku jest najliczniejsza. Na trasie znalazło się w sumie ok. 4 tys. osób. Pamiętali nie tylko o misjach, wspierając misjonarzy datkami, ale także o poszkodowanych na skutek czerwcowych powodzi mieszkańcach Podkarpacia.

„Bardzo wspieramy tych mieszkańców ponieważ oni zawsze otwierali przed nami swoje drzwi, zawsze wspomogli kubkiem wody, dobrym słowem, modlitwą, to zawsze nam pomagało. Też bardzo ich pozdrawiamy i polecamy w naszych modlitwach” – wskazali.

Diecezję sosnowicką reprezentują wraz z biskupem sami kapłani, którzy, jak mówią, na nowo doświadczają trudów pielgrzymowania.

Ci, którzy nie mogli wyruszyć lub szli tylko jeden dzień, pielgrzymkę mogli kontynuować duchowo dzięki mediom społecznościowym, a w przypadku Tarnowa, także dzięki specjalnie stworzonej aplikacji.

vaticannews.va

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl