fot. PAP

Wyższe pensje dla informatyków służby zdrowia?

Wyższe pensje dla informatyków – to pomysł Bartosza Arłukowicza na przyspieszenie realizacji rządowego programu informatyzacji służby zdrowia.

Jeśli dojdzie do skutku informatycy w służbie zdrowia będą opłacani znacznie wyżej niż lekarze. W myśl projektu do końca tego roku pacjenci będą mogli zarejestrować się na wizytę przez internet, a wyniki badań trafią bezpośrednio na ich karty zdrowia, gdzie będą dostępne dla lekarza.

Jednak, jak informuje jeden z dzienników, realizację ustawy przesunięto na 2017 r. choć i ten termin jest zagrożony. Sprawą nie jest zdziwiony poseł Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia.

– Odkąd rząd PO w Polsce rządzi, czyli już 8. rok ciągle słyszymy o informatyzacji służby zdrowia. A informatyzacji, jak nie było, tak nie ma. Przecież dobry system informatyczny to nie tylko ogromne ułatwienia dla pacjentów, pełna jasność gdzie jest jaka kolejka, gdzie jest dłuższa, gdzie jest krótsza, gdzie, ile czeka się do lekarza. To również oszczędności czasu, pieniędzy. To, co jest realizowane w inne krajach w Polsce okazuje się niemożliwe – powiedział Tomasz Latos.

Program informatyzacji służby zdrowia był sztandarowym pomysłem ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza na rozwiązanie m.in. kolejek do lekarzy.

RIRM

drukuj