Wysokie Mazowieckie w obronie TV Trwam

Nie ustają marsze w obronie TV Trwam. Już w najbliższą niedzielę 23 czerwca mieszkańcy miasta Wysokie Mazowieckie będą manifestować w obronie wolnych mediów, w tym również katolickiej TV Trwam.

Protest poprzedzi Msza św. o godzinie 12:00 w kościele św. Jana Chrzciciela. Następnie zebrani wyruszą w kierunku kościoła św. Piotra i Pawła.

Marsz rozpoczynamy Mszą św., po niej wyruszamy ulicami miasta Wysokie Mazowieckie. Są dwie parafie więc chcemy przejść z jednej do drugiej, a zakończyć pod Miejskim Domem Kultury. Tam będzie krótki koncert patriotyczny – mówi poseł Jacek Bogucki.

Audio MP3
Pobierz

Marsz będzie wyrazem sprzeciwu mieszkańców wobec rażącej niesprawiedliwości, jaka dotknęła TV Trwam. Bulwersujący jest fakt że mimo wielu inicjatyw podejmowanych przez okoliczną społeczność KRRiT wciąż jest nieugięta. Już w zeszłym roku mieszkańcy Wysokiego Mazowieckiego i okolic podpisali się pod protestem do KRRiT lecz do tej pory odpowiedzi nie dostali-mówi poseł SP Jacek Bogucki.

– Marsz jest wyrazem sprzeciwu mieszkańców naszego regionu, naszej ziemi, których tysiące ludzi podpisało się pod protestem do KRRiT wobec nieprzyznania miejsca na multipleksie. Do tej pory nie ma odpowiedzi, i miejsce nie zostało przyznane. Wolność mediów jest jedną z tych spraw, o którą Polacy walczyli w latach ’80.  Wydawałoby się, że ta wolność po przemianach ustrojowych w Polsce jest prawem niepodważalnym. Niestety widać, że w ostatnich czasach to prawo znowu jest złamane – akcentuje poseł Jacek Bogucki.

Audio MP3
Pobierz

Organizatorami są Koło Przyjaciół Radia Maryja w Wysokiem Mazowieckiem, Władze Samorządowe oraz Grupy Patriotyczne.

RIRM

 

drukuj