Senat rozpatrzy sprawozdanie KRRiT

Na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu Senat zajmie się sprawozdaniem KRRiT z działalności w 2011 roku. Przedstawiona będzie także informacja o podstawowych problemach radiofonii i telewizji.

 

 

Przypomnijmy w Sejmie posłowie PO, PSL, SLD i Ruchu Palikota opowiedzieli się za przyjęciem dokumentu.
PiS i SP oświadczyły, że za odrzuceniem sprawozdania świadczy dyskryminacja TV Trwam, której Krajowa Rada nie przyznała miejsca na cyfrowym multipleksie. Senator Jan Maria Jackowski, członek senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu Politycy tych partii przypominał o fatalnej sytuacji finansowej mediów publicznych.

Pobierz Pobierz
Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz zaskarży do TK przepisy, które regulują przyznawanie koncesji na nadawanie drogą cyfrową naziemną. W ocenie rzecznika KRRiT ma zbyt dużą dowolność oceny wniosków o przyznanie koncesji na rozpowszechnianie programów telewizyjnych.
Wniosek rzecznika to wynik dużej ilość skarg kierowanych do KRRiT, która odmówiła TV Trwam miejsca na multipleksie. Przypomnijmy trwa akcja zbierania podpisów pod protestem w tej sprawie do KRRiT. Do dzisiaj podliczono 2 mln 261 tys. 778 podpisów. W Polsce i za granicą organizowane są również marsze w obronie TV Trwam.
Tymczasem odnosząc się do decyzji RPO – konstytucjonalista prof. Krystyna Pawłowicz akcentuje, że to nie przepisy dotyczące przyznania koncesji są złe, a praktyka działania KRRiT.
Prof. Pawłowicz zwraca jednocześnie uwagę, że interwencja rzecznika była oczekiwana o wiele wcześniej.

Pobierz Pobierz

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl