Sen. J. M. Jackowski: manifestacja opozycji ws. TK to „propagandowy teatr”

Prezes Trybunału Konstytucyjnego będzie mógł pominąć zasadę badania spraw w kolejności wpływu – to jedna z poprawek nowej ustawy o TK, przyjętej dziś przez Senat.

Sejm jeszcze na obecnym posiedzeniu ma rozpatrzeć poprawki izby wyższej. Wcześniej w głosowaniu w Senacie przepadł wniosek Platformy Obywatelskiej o odrzucenie całej ustawy.

Według PO nowa ustawa jest niekonstytucyjna. Część senatorów Platformy przyjęła wyniki głosowania okrzykami: „Konstytucja!”.

Senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski mówi, że manifestacja polityków opozycji była polityczna.

– W czerwcu 2015 roku, kiedy mówiliśmy, że swoją ówczesną ustawą o Trybunale Konstytucyjnym łamią Konstytucję, ci sami senatorowie przekonywali, iż ta ustawa jest „super” konstytucyjna. W związku z tym dzisiejsze zarzuty w stosunku do tej ustawy, którą podjęliśmy w Senacie są absolutnie niewiarygodne i z tego punktu widzenia mamy do czynienia z „propagandowym teatrem” – wskazuje Jan Maria Jackowski.

Uchwalona przez Sejm 7 lipca, po burzliwych obradach, ustawa zakłada m.in., że pełny skład Trybunału to co najmniej 11 sędziów. Ma on orzekać m.in. w sprawach o szczególnej zawiłości. Pełny skład ma też badać m.in.: weta prezydenta do ustaw.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl