Senat m.in. o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz znakach Sił Zbrojnych RP

Nowelizacja ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, a także ustawa o znakach Sił Zbrojnych RP – to tylko nieliczne z tematów rozpoczynającego się dziś posiedzenia Senatu.

Nowelizacja ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, którą zajmie się dziś Senat, przewiduje obniżenie uposażenia parlamentarzystów o 20 proc. Zgodnie z jej zapisami, uposażenie posła i senatora będzie odpowiadało 80 proc. wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu, ustalonego na podstawie przepisów o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, z wyłączeniem dodatku z tytułu wysługi lat.

Według noweli, obniżka uposażeń ma wejść w życie pierwszego dnia drugiego miesiąca następującego po miesiącu ogłoszenia.

W porządku obrad Senatu znalazła się także obszerna nowelizacja ustaw podatkowych, która przewiduje m.in., że wszystkie wygrane na automatach będą zwolnione z PIT. Poza tym, ulga podatkowa dla twórców zostanie rozszerzona o kolejne zawody twórcze. Większy będzie też zakres podatku od dochodów z nieruchomości.

W agendzie posiedzenia Senatu jest również projekt ustawy o znakach Sił Zbrojnych RP, który wprowadza orła wojskowego i flagę Wojsk Obrony Terytorialnej.

Senatorowie pochylą się też nad projektem uchwały w 70. rocznicę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego, wysłuchają informacji z działalności Krajowej Rady Sądownictwa w 2017 r. oraz informacji o działalności Rzecznika Praw Dziecka.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl