Znamy nowych członków Rady Polityki Pieniężnej

Senat powołał trzech nowych członków Rady Polityki Pieniężnej. Członkiem zarządu NBP został Eugeniusz Gatnar, były minister i były prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki oraz dr. Marek Chrzanowski z SGH. Zostali oni zgłoszeni przez Prawo i Sprawiedliwość.

Rada Polityki Pieniężnej składa się z dziewięciu członków, wybieranych po trzech przez Sejm, Senat i prezydenta. W tym roku upływa kadencja prawie całej obecnej Rady, wybranej w 2010 r.

W Radzie Polityki Pieniężnej pozostanie jedynie Jerzy Osiatyński, który w 2013 roku zastąpił Zytę Gilowską. Jego kadencja kończy się w 2019 r.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl