fot. PAP/Paweł Supernak

Trwają wybory do Sejmu i Senatu RP

Trwają wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Frekwencja na godzinę 12.00 wyniosła 18,14 proc. Lokale wyborcze otwarte są do godz. 21.00. Liczba osób uprawnionych do głosowania wyniosła 29 mln 546 tys. 182 osoby.

Lokale wyborcze otworzono o godz. 7.00. Państwowa Komisja Wyborcza o godz. 12.00 przekazała informacje o dotychczasowej frekwencji.

– Wydano kart do głosowania 5 milionom 359 tys. 654 osobom uprawnionym, co stanowi 18,14 proc. w stosunku do liczby osób uprawnionych do udziału w tych wyborach – mówił Sylwester Marciniak, zastępca szefa PKW.

Najwyższa frekwencja na godz. 12.00 była w okręgu numer 14 Nowy Sącz, gdzie głos oddało 23,32 proc. uprawnionych osób. Natomiast najmniej zmobilizowani, by oddać głos do południa, byli mieszkańcy Opola. W okręgu numer 21 frekwencja wyniosła 15,26 proc. W skali kraju odsetek głosujących jest wyższy niż cztery lata temu.

– Porównując do wyborów do Sejmu i Senatu z 2015 roku, to o 1,67 proc. więcej wyborców wzięło udział do godz. 12.00 – powiedział zastępca szefa PKW.

Komenda główna policji od godz. 6.00 do godz. 10.00 odnotowała łącznie 30 incydentów w skali kraju. Było 19 wykroczeń.

– Najwięcej, bo 16 dotyczyło usuwania, uszkadzania ogłoszeń. Odnotowano również dwa przypadki stawienia się członków komisji po spożyciu alkoholu – mówił Arkadiusz Despot-Mładanowicz, członek PKW.

Ponadto odnotowano 9 wykroczeń z Kodeksu Wyborczego. Chodzi o agitację wyborczą i umieszczanie materiałów wyborczych. Kolejne informacje Państwowa Komisja Wyborcza poda podczas konferencji prasowej zaplanowanej na godzinę 18.30.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl