fot. https://cba.gov.pl

Wyłudzali podatek VAT. Dwie osoby zatrzymane przez CBA

Dwie osoby zostały zatrzymane w śledztwie dotyczącym wystawiania i posługiwania się fikcyjnymi fakturami VAT. To kolejni zatrzymani w śledztwie.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Łodzi zatrzymali na terenie województwa mazowieckiego oraz pomorskiego dwóch mężczyzn. W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy ustalono, że w ramach reprezentowanych przez nich spółek przyjmowali i rozliczali nierzetelne faktury VAT, niedokumentujące rzeczywistych zdarzeń gospodarczych na łączną kwotę ponad 1 mln zł. Ponadto jeden z zatrzymanych również wystawił fikcyjne faktury na kwotę ponad 2 mln złotych.

Ustalenia śledczych wskazują, że w wyniku przestępczej działalności zaniżyli należny podatek VAT o kwotę ponad 200 tys. złotych. Po zrealizowaniu czynności procesowych z udziałem zatrzymanych, zostali przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszeli zarzuty m. in. oszustw podatkowych. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych wolnościowe środki zapobiegawcze.

W lipcu 2019 roku trzej warszawscy przedsiębiorcy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy łódzkiej Delegatury CBA. Jeden z przedsiębiorców został zatrzymany w trakcie kolejnej transakcji. Miał przy sobie fałszywe faktury opiewające na 900 tys. zł, a także umowę gwarantującą kolejne faktury w łącznej wysokości 2 mln złotych.

Sprawa jest rozwojowa, planowane są kolejne zatrzymania.

Zespół Prasowy CBA

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl