Wyjazdowe warsztaty edukacyjne WSKSiM

W Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się dziś wyjazdowe warsztaty edukacyjne dla młodzieży – pod hasłem „Zrozumieć media”. Jutro odbędą się one w Radomsku, a pojutrze w Opocznie.

Organizatorem inicjatywy jest Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu we współpracy z Radiem Maryja i TV Trwam. W przygotowanie tej edycji warsztatów włączył się także m.in. poseł Robert Telus z PiS.

Koordynatorem warsztatów jest o. Marcin Krupa z Radia Maryja, który zwraca uwagę na świadomość – jak wielka praca jest włożona w każdą informację przekazywaną nam przez media – tak, by jej treść dotarła do odbiorcy.

Młodzi ludzie, przede wszystkim dowiadują się o sposobie oddziaływania mediów na człowieka, na nas – na naszą psychikę, na jego naturę, ponieważ często oglądając telewizję, słuchając jakiejkolwiek muzyki, nawet czytając prasę czy przeglądając Internet nie uświadamiamy sobie, ile ktoś włożył w to pracy, abyśmy wszystko odbierali tak, jak twórca tych programów chce, abyśmy to odbierali. Młodzi zostają właśnie tutaj, na takich warsztatach, aby odkryć to, w jaki sposób jest przekazywana nam jakakolwiek informacja – powiedział o. Marcin Krupa.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl