fot. Monika Bilska

W WSKSiM odbędzie się XIII Międzynarodowy Kongres „Katolicy a wychowanie – współczesne wyzwania szkolnictwa wyższego i nauki”

20 i 21 listopada br. w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się XIII Międzynarodowy Kongres „Katolicy a wychowanie – współczesne wyzwania szkolnictwa wyższego i nauki” ku czci śp. JEm. ks. kard. Zenona Grocholewskiego. Wydarzenie odbędzie się w formie stacjonarno-zdalnej. Transmisję z kongresu będzie można oglądać w TV Trwam.

XIII Międzynarodowy Kongres „Katolicy a wychowanie – współczesne wyzwania szkolnictwa wyższego i nauki” rozpocznie się 20 listopada, w piątek, w Auli Wyższej Szkoły Kultury społecznej i Medialnej w Toruniu. Otwarcia kongresu o godz. 10.00 dokona o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel Radia Maryja. Tego dnia prelekcje wygłoszą m.in.: minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, ks. abp Marek Jędraszewski (metropolita krakowski), JEm. ks. kard. Gerhard Muller (prefekt senior Kongregacji Nauki Wiary) oraz ks. prof. Mauro Mantovani SDB, rektor Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego we Włoszech.

Drugi dzień wydarzenia rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00, która odbędzie się w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. 21 listopada w WSKSiM głos zabiorą m.in.: prof. Piotr Jaroszyński z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, prof. Fernando Simon Yarza z Uniwersytetu Navarra w Hiszpanii oraz prof. Vida Habeeb Hanna Chechman z Katolickiego Uniwersytetu w Erbil w Iraku. Podsumowania kongresu o godz. 13.00 dokona o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM.

Tegoroczne spotkanie dotyczy przede wszystkim współczesnych wyzwań szkolnictwa wyższego i nauki. Studium poświęcone jest JEm. ks. kard. Zenonowi Grocholewskiemu.

Organizatorami są: Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu, Katedra Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki Uniwersytetu Lubelskiego JP II oraz Instytut św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość”. Wydarzenie swoim patronatem objął „Nasz Dziennik”.

Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć w Telewizji Trwam oraz w studenckiej telewizji Tilma.

radiomaryja.pl

drukuj