Wyjaśnienia dot. budowy gazociągu Jamał II

Sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych zajmie się dziś bezpieczeństwem energetycznym kraju w perspektywie procesów prywatyzacyjnych oraz budowy drugiej nitki gazociągu Jamał II.

Informację w tej sprawie przedstawią minister gospodarki, spraw zagranicznych, skarbu państwa oraz szefowie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu.

– Chcemy wiedzieć jakie nowe ustalenia, jakie nowe decyzje podjęły Ministerstwo Gospodarki i Ministerstwo Skarbu w zakresie prywatyzacji. Oprócz tego chcemy poznać sytuację, która miała miejsce w ostatnim czasie, tzn. braku informacji dotyczącej budowy drugiej nitki gazociągu, tzw. Jamał II i tego wszystkiego co się wydarzyło. Pytanie podstawowe: czy rząd posiadał informację, że w tej sprawie firma Eurogaz będzie podpisywała to memorandum, czy tego nie widział. W związku z tym poprosiliśmy o wyjaśnienia w tej sprawie – powiedział szef sejmowej speckomisji poseł Marek Opioła.

Tymczasem jutro do sprawy podpisania memorandum gazowego odniesie się premier Donald Tusk. Szef rządu ma przedstawić wnioski jakie wyciągnął po lekturze raportu przygotowanego przez ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza.

RIRM

drukuj