Pamiętając o Lechu i Marii Kaczyńskich

Dziś w Krakowie odbędą się obchody III rocznicy pogrzebu śp. Pary Prezydenckiej. Podczas uroczystości na Rynku Głównym nastąpi otwarcie plenerowej wystawy.   

Głównym punktem obchodów będzie Msza św. sprawowana w Katedrze na Wawelu.

–  Na Rynku Głównym w Krakowie od strony Ratusza około godziny 16.30 prezes Jarosław Kaczyński wraz z Martą Kaczyńską dokonają symbolicznego otwarcia wystawy poświęconej Parze Prezydenckiej. Następnie o godzinie 17.30 w Katedrze na Wawelu odprawiona będzie Msza św., a po niej na placu Ojca Studzińskiego przy Kościele świętego Idziego pod Krzyżem Katyńskim przemawiał będzie pan prezes Jarosław Kaczyński – informuje Michał Ciechowski współorganizator uroczystości, ze Stowarzyszenia im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie.

Uroczystości o godz. 19:00 zakończy koncert „Pro Memoria” na Rynku Głównym z m.in. muzyką filmową Michała Lorenca. Wystąpią na nim Tadek Firma Solo, Dawid Hallman oraz zespół Michała Lorenza. Uroczystości mają przede wszystkim wymiar patriotyczny – powiedział poseł Andrzej Duda. Obchody III rocznicy śmierci śp. Pary Prezydenckiej odbywają się także w czasie tygodniowego festiwalu patriotycznego, który od poniedziałku trwa na krakowskim rynku. Bardzo ważne jest przesłanie tego festiwalu – podkreśla poseł Andrzej Duda.

– Przesłanie festiwalu to – warto być Polakiem. Każdy może przyjść do namiotu, który jest rozbity na Rynku Głównym między Wieżą Ratuszową, a Sukiennicami. Tam codziennie po południu trwają  spotkania (16:00 – 20:00). Są tam różne ciekawe osoby, z którymi można porozmawiać. Festiwal zakończy się 21 kwietnia w niedzielę – dodał Andrzej Duda.

Organizacji uroczystości III rocznicy pogrzebu śp. Pary Prezydenckiej podjęło się Stowarzyszenie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl