Prokuratura przekaże kolejne informacje dot. katastrofy smoleńskiej

Prokuratura wojskowa przedstawi dziś wyniki prac biegłych, którzy przygotowali kompleksową opinię nt. przyczyn katastrofy smoleńskiej. Z medialnych informacji wynika, że biegli winą za katastrofę obarczą pilotów TU154-M, jak i kontrolerów z lotniska Siewiernyj.  

W dokumencie stwierdzono nieprawidłowy nalot na lotnisko, a zarazem błędy w naprowadzaniu samolotu. Ma to pozwolić na postawienie zarzutów kontrolerom lotów.

Poseł Bartosz Kownacki, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej podkreśla, że zarzuty dla Rosjan są uzasadnione w świetle zebranego materiału dowodowego.

– W tym zakresie wcale nie byłoby to nic nadzwyczajnego. Jeśli chodzi o odpowiedzialność pilotów i ich zakres odpowiedzialności, to uważam, że nie ma podstaw prawnych, dlatego, że te osoby nie żyją, więc formalnego postawienia zarzutów być nie może. Ja cały czas uważam, że tutaj winy polskich pilotów, w tym zakresie, nie było. Wcześniejsze umorzenia wątków dotyczących samolotu wskazują na to, że polscy piloci mniej więcej zgodnie z procedurami prowadzili ten samolot – zaznacza poseł.

Konferencję prokuratury zaplanowano na godz. 11.00.

10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem doszło do katastrofy rządowego tupolewa. Zginęło 96 osób, w tym śp. prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl