Wydłuży się czas przejazdu pociągów na trasie Katowice-Gliwice

Od jutra o ok. pół godziny wydłuży się czas przejazdu niektórych pociągów Kolei Śląskich na trasie Katowice-Gliwice. Taką informację przekazał dziś rzecznik spółki Michał Wawrzaszek.

Zaznaczył, że zmiany spowodowane są pracami remontowo-modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP PLK.

W nowym rozkładzie jazdy, który zacznie obowiązywać od jutra, liczba połączeń się nie zmieni. Od kwietnia, cztery pociągi będą kursowały na skróconej trasie. Zmiana dotyczy pociągów relacji Gliwice-Zawiercie-Gliwice.

Po zmianach, pociągi będą jeździć na trasie Gliwice-Dąbrowa Górnicza Ząbkowice-Gliwice. Ponadto z uwagi na wysoką frekwencję podróżnych, do obsługi trasy Częstochowa-Gliwice, Koleje Śląskie skierują swoje najpojemniejsze jednostki, w tym m.in. sześcioczłonowe.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl