(fot. M. Borawski)

Wydatki kancelarii premiera

126 milionów złotych przewidziano w projekcie przyszłorocznego budżetu na wydatki kancelarii premiera. To ok. 9 mln zł więcej niż w obecnym.

 

Jak wynika z projektu budżetu kancelarii najwięcej środków zaplanowano na wynagrodzenia i uposażenia osób zatrudnionych, zakupy towarów i usług, koszty utrzymania tj. ok. 91 mln  zł.

Centrum Informacyjne Rządu tłumaczy, że zmiana budżetu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów spowodowana jest zmniejszeniem wpływów z publikacji w Monitorze B.

 

Za opłatą, przedsiębiorcy zobowiązani byli do zamieszczania sprawozdań. Jednak jak mówi Poseł Przemysław Wipler to pokazuje, że rząd  się wyżywi a Polska nadal będzie zielona wyspą ale dla grupy osób, które znalazły zatrudnieni po linii politycznej.

 

– „W trakcie ostatnich czterech lat rząd Tuska, Rostowskiego i Pawlaka zatrudnił w samych urzędach administracji rządowej nie licząc samorządów, sejmików wojewódzkich, gmin, powiatów ponad 20 tys. osób. Z czego 3,5 tys. to są etaty ukryte; w okresie 2008-2001 wydał ponad 700 mln zł na umowę zlecenie i dzieło. Jeżeli podzielimy sobie to przez średnią pensję to są ukryte miejsca pracy” – powiedział Przemysław Wipler.

 

Wypowiedź Przemysława Wiplera:

Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj