fot. twitter.com

Spotkanie Schetyna-Tusk na szczycie EPK; Epos. K. Karski: Dwóch przegranych panów zasiądzie i będzie się zastanawiało, co ze sobą począć

Lider PO Grzegorz Schetyna weźmie dziś udział w szczycie Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli. W planach Grzegorz Schetyna ma także spotkanie z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

Rozmowa polityków ma dotyczyć ewentualnego kandydowania byłego premiera na szefa Europejskiej Partii Ludowej, jak i przyszłorocznych wyborów prezydenckich w Polsce.

Donald Tusk w żadnej z tych opcji nie wykluczył swojego startu.  Zadeklarował przy tym, że ewentualne przywództwo w EPL na pewno nie powstrzyma go przed pełnym zaangażowaniem w sprawy polskie.

Dwóch przegranych będzie się zastanawiać jak wybrnąć z zaistniałej sytuacji – tak na rozmowę Schetyna – Tusk patrzy europoseł prof. Karol Karski. Tusk nie dostał intratnej propozycji w UE, a Schetyna przegrał kolejne wybory.

Donaldowi Tuskowi nic nie zaproponowano, jedynie jego rodzina polityczna zaproponowała mu pewną funkcję, bynajmniej nie decyzyjną i również niezbyt prestiżową. Dwóch przegranych panów zasiądzie i będzie się zastanawiało, co ze sobą począć i jak przekonać członków swojej własnej partii, Platformy Obywatelskiej, do tego, żeby jednego przyjęła z powrotem, a drugiego nie wyrzucała – mówił prof. Karol Karski.

W Brukseli odbędzie się dziś szczyt Europejskiej Partii Ludowej. Jest to obecnie najbardziej licząca się w Europie rodzina polityczna. Skupia partie chadeckie i centroprawicowe z całego kontynentu. Do EPL należą: PO i PSL.

Dzisiejsze obrady mają przygotować zjazd Europejskiej Partii Ludowej, który odbędzie się w listopadzie w Zagrzebiu.

 

RIRM

drukuj