Wybory uzupełniające do Senatu na Śląsku

Na początku przyszłego miesiąca mieszkańcy Tychów, Mysłowic i powiatu bieruńskiego pójdą na wybory uzupełniające do Senatu. O mandat senatora ubiegać się będą Czesław Ryszka z PiS, Michał Gramatyka z PO i Dariusz Dyrda.

Wybory muszą się odbyć po tym, jak dotychczasowa senator Elżbieta Bieńkowska z PO została komisarzem Unii Europejskiej.

W całej Polsce wybory parlamentarne zaplanowane są na jesień tego roku. Poseł Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS, zauważył, że istnieje obawa przed powtórzeniem schematu znanego z ubiegłorocznych wyborów samorządowych.

– Okazało się, że one zostały bardzo brutalnie, niesłychanie bezczelnie zakwestionowane przez rządzących. Nie tylko poprzez ich sfałszowanie, ale także poprzez zorganizowanie wielkiej nagonki – olbrzymiego ataku na tych wszystkich, którzy próbowali zrobić coś, żeby do takich działań nigdy więcej już nie doszło. Problem polega na tym, że jeżeli nie przezwyciężymy tego fałszu; jeżeli nie zostaną powtórzone wybory tam, gdzie zostały w sposób oczywisty sfałszowane, czyli w wyborach do sejmików – to istnieje obawa, że rządzący będą powtarzali ten sam schemat – powiedział poseł Antoni Macierewicz.

Najwcześniej do urn Polacy pójdą w maju. Na ten czas zaplanowano wybory prezydenckie.

RIRM

drukuj