fot. Monika Bilska

Wybór przewodniczących komisji w Parlamencie Europejskim

Komisja zatrudnienia Parlamentu Europejskiego wybierze dziś przewodniczącego. Kandydatem na to stanowisko jest była premier Beata Szydło.

Dziś o 15.15 rozpocznie się posiedzenie inauguracyjne Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego. Ma ono potrwać 30 minut. Deputowane frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Beata Szydło oraz Elżbieta Rafalska to osoby, które posiadają pełne członkostwo w tej komisji. „Wybór przewodniczącego lub przewodniczącej” – tak zatytułowano pierwszy punkt posiedzenia inauguracyjnego i właśnie o to stanowisko: przewodniczącej parlamentarnej komisji ds. zatrudnienia i spraw socjalnych ubiega się b. premier polskiego rządu, europoseł Beata Szydło.

Eurodeputowani powołają tutaj również czterech wiceprzewodniczących. Zgodnie z regulaminem Parlamentu Europejskiego Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych ma uprawnienia w zakresie „polityki zatrudnienia i wszelkich aspektów polityki społecznej, w tym również warunków pracy, ubezpieczeń społecznych, integracji społecznej” czy ochrony socjalnej. Członkowie tej komisji mają również prawo badać sprawy dotyczące swobodnego przepływu pracowników i emerytów oraz praw pracowniczych w Unii Europejskiej.

Dawid Nahajowski/RIRM

drukuj