fot. Igor Smirnow/KPRP

Wsparcie dla rolników poszkodowanych w wyniku epidemii

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która pozwoli na pomoc m.in. rolnikom poszkodowanym w wyniku epidemii koronawirusa.

Łącznie do ok. 180 tys. gospodarstw prowadzących działalność związaną z przetwarzaniem, wprowadzaniem do obrotu lub rozwojem produktów rolnych, trafi ponad 1 mld zł. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wskazał na podmioty, które obejmie pomoc.

– Według kryteriów, które określiła Komisja Europejska, maksymalna pomoc dla jednego gospodarstwa to 7 tys. euro, nie możemy tego limitu przekroczyć. Pomożemy producentom wołowiny, baraniny, jagnięciny, mięsa drobiowego, mięsa wieprzowego, sektora produkcji mleka i roślin ozdobnych, w przypadku których nie było możliwości sprzedaży na wiosnę, przed Wielkanocą. Ci, którzy mieli wówczas rośliny ozdobne ponieśli straty, gdyż nie mogli ich przetrzymać i sprzedać później – podkreślił minister.

Według planów nabór wniosków o środki pomocowe może zostać ogłoszony pod koniec sierpnia i potrwać od 14 do 30 dni. Wnioski będzie przyjmowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pierwsze fundusze do rolników mogą trafić już w listopadzie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl