fot. Tomasz Strąg

Ks. prof. W. Cisło o pomocy dla Libanu: Libańczycy czekają na pomoc z Polski. Dziękujemy za to, co już uczyniliście za pośrednictwem Pomocy Kościołowi w Potrzebie

Transport z Polski pomocą humanitarną dla Libanu dotarł na miejsce. W Bejrucie jest ks. prof. Waldemar Cisło ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które zorganizowało wsparcie wspólnie z resortem obrony.

Pomoc Kościołowi w Potrzebie we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej zorganizowała transport humanitarny do Libanu. Jest to żywność leki i środki higieniczne.

Po pięciu godzinach lotu dotarliśmy z pierwszym transportem rzeczy najbardziej potrzebnych dla mieszkańców Bejrutu. W tle światła portu, ciągle pracują ekipy wydobywające ciała spod gruzów. Są Francuzi, są inne narodowości. Wiemy, że pomagali tam też Polacy. Noc przykryła zniszczenia, ale Libańczycy czekają na pomoc z Polski. Dziękujemy wszystkim Państwu, za to co już uczyniliście za pośrednictwem Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Dziękujemy mediom, że przybliżają dramat Libanu, tego pięknego miasta, które spłynęło krwią. Za wszelkie dobro w ich imieniu składamy serdeczne Bóg zapłać – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło.

Liban potrzebuje pomocy międzynarodowej, aby móc zapewnić poszkodowanym podstawowe środki do życia. Ten kraj, oprócz wybuchu, jest pogrążony w długotrwałym kryzysie ekonomicznym, zmaga się również z epidemią koronawirusa.

TV Trwam News

drukuj