fot. PAP/EPA

Pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prosi o modlitwę w intencji chrześcijan mieszkających w Ziemi Świętej. Zwraca się także z prośbą o wsparcie materialne. Okazją do tego jest projekt „SOS dla Ziemi Świętej”.

„SOS dla Ziemi Świętej” to projekt od 2006 roku realizowany przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W ramach projektu „SOS dla Ziemi Świętej” można kupić wyroby z drzewa oliwnego, które produkują chrześcijanie w Betlejem – mówi Krystian Ciempka ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Są to między innymi krzyże, różańce czy Bożonarodzeniowe szopki – tłumaczy Krystian Ciempka.

Te wyroby pozwalają utrzymać się chrześcijanom w Betlejem, którzy ze względu na trudne warunki ekonomiczne, trudne relacje z Izraelem, z muzułmanami w tym miejscu, mają trudne możliwości zdobycia pracy – podkreśla.

Produkty z drzewa oliwnego można zakupić zarówno na stronie internetowej Stowarzyszenia www.pkwp.org, jak i w sklepach stacjonarnych.

Między innymi w Krakowie przy ul. Stradomskiej 6 – wskazuje Krystian Ciempka.

Liczba chrześcijan w Ziemi Świętej stopniowo maleje. Chrześcijanie, jako mała społeczność, stoją między różnymi konfliktami politycznymi. Cały region zmaga się z trudną sytuacją gospodarczą. O wsparcie dla wiernych apelował administrator apostolski łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy ks. abp Pierbattista Pizzaballa.

TV Trwam News

drukuj