WSKSiM: Warsztaty dziennikarskie w Łomży

Warsztaty dziennikarskie pt. „Zrozumieć media” przy współpracy z WSKSiM z Torunia organizowane są w ramach XVII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, który odbywa się w diecezji łomżyńskiej.

Warsztaty prowadzi wyszkolona kadra specjalistów i redaktorów, którzy na co dzień pracują w radiu i telewizji. Tematyka skupia się, m.in. na zagrożeniach, jakie wynikają z manipulacji telewizyjnej, radiowej czy prasowej. Warsztaty cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży. Podczas zajęć młodzi ludzie mają możliwość zapoznania się: m.in. ze sprzętem używanym w mediach.

– Warsztaty telewizyjne, radiowe, medialne to jest bardzo dobre połączenie. Młodzież, tak naprawdę, nieczęsto ma okazję zetknąć się z tymi tematami na co dzień. Zazwyczaj to, co prezentuje telewizja publiczna czy prywatne telewizje jest różnie odbierane. (…) Młodzież bardzo żywo uczestniczy w tych warsztatach. Cieszymy się z tak licznego grona, które do nas przybyło. Są grupy wieloosobowe, które przygotowały się do tych warsztatów poprzez zapoznanie się z linkami, które udostępniliśmy na Youtube. Widać uśmiech na twarzach. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, specjaliści z tej uczelni porywają młodzież. Jest to dobra, fachowa robota – mówił ks. Adam Izbicki, współorganizator warsztatów.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło: m.in. Radio Maryja.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl