WSKSiM: Trwa kongres „Katolicy i Ekologia, woda dobrem wspólnym”

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa IX Międzynarodowy Kongres „Katolicy i Ekologia, woda dobrem wspólnym”. Drugi dzień spotkania rozpocznie Msza św. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Transmisja z Kongresu na żywo

Na dziś zaplanowano trzy sesje poświęcone m.in. ochronie i bilansowaniu zasobów wodnych. Głos zabiorą eksperci z Polski i zagranicy.

Minister środowiska prof. Jan Szyszko, który wziął udział w pierwszym dniu kongresu, wskazał m.in. na ważne znaczenie wody jako dobra niezbędnego do życia.

– Jak nie ma wody, nie ma życia; jak nie ma dobrej wody, nie ma bezpieczeństwa dla człowieka. Tak więc człowiek musi tak gospodarować tą wodą, żeby ona służyła człowiekowi i żeby rzeczywiście była tym dobrem, które musi być dla każdego rozwoju. Są dwa związki, które są niezwykle ważne dla życia. Jeden to H2O – czyli woda, a drugi to CO2 – czyli dwutlenek węgla. Także bez dwutlenku węgla nie ma życia. Asymilacja – łączenie dwutlenku węgla + woda. Z tego powstaje wszystko to, co nazywamy „żywą substancją organiczną” – mówił minister Jan Szyszko.

Wydarzenie swoim patronatem objął ks. kard. Zenon Grocholewski, który uczestniczy w kongresie. Patronat medialny na wydarzeniem sprawują Radio Maryja i  TV Trwam.

Program:

RIRM

drukuj