„WSJ” prostuje fragment swojej relacji z Marszu Niepodległości

Dziennik „Wall Street Journal” zamieścił sprostowanie i wyjaśnienie do fragmentu swojej relacji z Marszu Niepodległości w Warszawie 11 listopada. Jak dowiedziała się PAP, jest to efekt interwencji polskich dziennikarzy i internautów.

„WSJ” przyznaje, że błędnie napisano, iż na moście w Warszawie wisiał transparent z napisem „módlmy się za islamski holokaust”. Gazeta wyjaśnia, że taki napis pojawił się na wiadukcie w Poznaniu, przy czym nie dodaje, że było to dwa lata temu, o czym informowały wtedy media.

„WSJ” wyjaśnia też sprawę hasła Marszu Niepodległości („My chcemy Boga”). W artykule zwrócono uwagę, że słów tych użył prezydent USA Donald Trump przemawiając w lipcu w Warszawie. Teraz gazeta przyznaje, że nie wskazała, iż ów cytat z przemówienia Trumpa był nawiązaniem do pieśni, którą Polacy witali papieża Jana Pawła II podczas jego wizyty w Polsce w 1979 r.

Inne media zagraniczne, które wykorzystały artykuł „WSJ” nie uwzględniły dotąd nadanego przez dziennik sprostowania.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl